• بابل - خیابان مدرس، جنب بیمارستان بابل کلینیک ساختمان حمیدزاده ۲، طبقه ۲، واحد ۴

تماس با ما

011-32313064

ایمیل

info@dr-behzadamiri.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه 8 تا 20

لومینیرز

لومینیرز یکی از درمان‌های دندانپزشکی زیبایی است که بسیاری از بیماران آن را به دلیل سهولت و تاثیرگذاری بالا انتخاب می‌کنند. لومینیرز روکش زیبایی سرامیک نازکی است که به طور سفارشی برای هر بیمار ساخته می‌شود. لومینیرز جلوی دندان چسبانده می‌شود و ظاهری شبیه به دندان طبیعی را ایجاد می‌کند و مشکلات زیبایی دندان‌های قدامی نزدیک به جلوی دهان را می‌پوشاند

 

لومینیرز چیست؟

لومینیرز نوع مخصوصی از ونیر بسیار نازک است که ضخامت آن معادل ضخامت لنز چشم است. ونیر لومینیرز نیز مانند ونیر معمولی در درمان اصلاح طرح لبخند به کار برده می‌شود تا لبخند را زیباتر ‌کند. لومینیرز فاصله‌های بین دندان‌ها را پر می‌کند و ساییدگی و تغییر رنگ دندان‌ها را می‌پوشاند.

 

دکتر بهزاد امیری اندی
مزایا :

 عدم نیاز به دریل، تزریق و بدون ناراحتی

 ایمن برای بیماران دچار حساسیت دندان

 در این روش ساییدگی مینای دندان صفر یا حداقل است.

 طول عمر بالای 20 سال

 صاف و مرتب شدن سریع دندان‌ها (جایگزینی مناسب برای بریس)

 سفید بودن دائمی

 عدم ایجاد حساسیت پس از درمان

 کامل شدن درمان در فقط سه جلسه

 ظاهری کاملاً طبیعی و شفاف

 عدم نیاز به روکش موقت

 ترمیم و تقویت دندان‌ها و کمک به پیشگیری از ساییدگی

 

متقاضیان درمان

متقاضی مناسب لومینیرز فردی است که از نقص‌های زیبایی دندان‌های خود و کاهش جذابیت لبخندش ناراحت است. لومینیرز صرفاً جنبه زیبایی دارد، بنابراین اگر بیماری دچار پوسیدگی یا آسیب‌دیدگی دندان باشد، بهتر است از  درمان‌های ترمیمی استفاده کند. ونیر لومینیرز برای اصلاح نقص‌های زیر به کار می‌رود:

 زردی و لکه شدن دندان‌ها

 شکستگی یا لب پر شدن دندان‌ها

 کوچک یا بدشکل بودن دندان‌ها

 کجی و نامرتبی جزیی دندان‌ها

 فاصله بین دندان‌ها

ونیرهای دندانی لومینیرز

 

ونیرهای دندانی لومینیرز
ونیرهای دندانی لومینیرز
تفاوت بین لومینیرز و لامینت:

تفاوت اصلی این است که لومینیرز از پرسلن سرینات ثبت شده‌ی مخصوصی ساخته می‌شود که بسیار مقاوم و در عین حال بسیار نازک‌تر از ونیر معمولی است که در لابراتوار ساخته می‌شود. ضخامت لومینیرز معادل لنز چشم است و به همین دلیل غالباً لنز دندان نامیده می‌شود. مزیت اصلی این ونیرهای بسیار نازک این است که به حداقل آماده‌سازی دندان نیاز دارد. به عبارت دیگر بخش بسیار کمی از ساختار دندان قبل از چسباندن لومینیرز روی دندان تراشیده یا ساییده می‌شود، گاهی حتی همین تراش جزیی هم انجام نمی‌شود. در نتیجه این درمان غالباً برگشت‌پذیر است، چرا که ساختار دندان طبیعی دست نخورده باقی می‌ماند؛ حال آن که برای چسباندن ونیر معمولی باید بخش قابل توجهی از ساختار دندان برداشته شود.

لومینیرز دندان چنان کاربرد گسترده‌ای دارد که می‌توان آن را حتی روی روکش و بریج نیز چسباند و نیازی به تعویض روکش نیست. بنابراین ونیر لومینیرز راه‌حلی مناسب و مطلوب برای دندان‌های لکه، لب پر شده، زرد و بدرنگ یا اندکی نامرتب است.

 

جایگذاری متفاوت

ونیر سرامیکی بسیار نازک مانند لومینیرز به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا برای چسباندن آن از روش متفاوتی استفاده کند که در آن هیچ نیازی به دریل نیست. بسیاری از بیماران روش جدید را به روش قدیمی ترجیح می‌دهند.

برای چسباندن ونیر پرسلینی معمولی هر دندان به اندازه ضخامت ونیر تراش داده می‌شود.

بنابراین بخشی از ساختار طبیعی دندان (مینا) تراشیده می‌شود.
بیمار باید دریل زدن را تحمل کند.
غالباً به بی‌حسی نیاز است.
برای قرار دادن لومینیرز بسیار نازک روی دندان نیازی به تراشیدن دندان نیست. مزیت لومینیرز این است که چون به دریل نیازی ندارد، عموماً به تزریق آمپول بی‌حسی نیز نیاز ندارد. اگرچه دندان کوچک نمی‌شود، اما اندازه کلی دندان تغییری نمی‌کند، چون ونیر لومینیرز بسیار نازک است. شکل کلی و لبه‌های دندان در محدوده قابل قبول باقی می‌ماند.
جایگذاری لومینیرز محدود به حالت بدون دریل نیست. همواره می‌توان لومینیرز را ضخیم‌تر کرد و همراه با روش‌های معمول چسباندن ونیر روی دندان قرار داد. دندانپزشک روش جایگذاری مناسب را با توجه به وضعیت و شرایط خاص هر بیمار انتخاب می‌کند.

 

دکتر بهزاد امیری اندی

 

مراحل درمان:
جلسه اول

جلسه اول آسان است. دندانپزشک از دندان‌های بالا و پایین قالب می‌گیرد و مدل را به لابراتوار لومینیرز می‌فرستد. ازآنجایی که دندان تراش داده نمی‌شود، استفاده از روکش‌های موقتی آکریلیکی ناخوشایند ضرورتی ندارد.

 

جلسه دوم

دندانپزشک لومینیرز بسیار نازک را روی دندان‌ها می‌چسباند. دندانپزشک پیش از چسباندن لومینیرز اندازه بودن آن را بررسی می‌کند و سپس اسید متوسطی را روی دندان می‌زند تا پیوندی قوی بین دو سطح برقرار شود. سپس دندانپزشک بایت را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که بایت متعادل است و دندان‌ها به خوبی روی هم قرار می‌گیرد. اگر بایت مشکلی نداشته باشد، احتمال لب پر شدن لومینیرز در عملکرد روزمره دندان به حداقل می‌رسد.

 

پرسش‌های متداول

آیا تمام دندانپزشکان می‌توانند لومینیرز را ارائه دهند؟
تمام دندانپزشکان زیبایی ونیر لومینیرز را ارائه نمی‌دهند، چون برای این کار باید از شرکت سازنده آنها مجوز گرفته باشند. لومینیرز را فقط می‌توان از پرسلین سرینات ثبت شده تهیه کرد که در همه جا در دسترس نیست.

آیا با لومینیرز می‌توان آدامس جوید و غذاهای چسبناک خورد؟
هر چیزی که میل دارید با خیال راحت بخورید و بنوشید، چون لومینیرز به بادوام‌ترین شکل ممکن روی دندان چسبانده شده است. البته چسباندن لومینیرز مجوزی برای کوتاهی در رعایت بهداشت دهان و دندان نیست و باید همچنان هر 6 ماه یک بار برای معاینه و جرم‌گیری به دندانپزشک مراجعه کنید تا لومینیرز در بهترین شکل ممکن باقی بماند و سلامت بقیه دندان‌ها و لثه‌ها تضمین شود.

آیا لومینیرز را می‌توان از دندان‌ها جدا کرد؟
بله، چون در اکثر موارد ساختار سالم دندان اصلاً تراش داده نمی‌شود، لومینیرز درمانی برگشت‌پذیر است. دندان طبیعی زیر لایه لومینیرز سالم و قوی باقی می‌ماند.

آیا برای تمیز کردن لومینیرز باید از مسواک مخصوص استفاده کرد یا دندان‌ها را به روشی متفاوت نخ کشید؟
لومینیرز از نظر ساختاری شبیه به مینای دندان است. در نتیجه همواره باید از مسواکی با حداقل سایش برای زدودن پلاک، جرم و لکه‌ها استفاده کنید که ملایم و در عین حال موثر باشد.

ونیرهای دندانی لومینیرز

 

ونیرهای دندانی لومینیرز
ونیرهای دندانی لومینیرز
نقاط ضعف

ونیر سرامیکی بسیار نازک نقاط ضعفی نیز دارد که یکی از آنها ظریف و شکننده بودن آن است. ونیرهای ضخیم‌تر چون شفافیت بالاتری دارند نور را به شیوه‌ای شبیه به مینای دندان منعکس می‌کنند. ونیرهای شفاف به درخشندگی بالا و ظاهر طبیعی شهرت دارند.

 

هزینه

لومینیرز معمولاً گران‌تر از ونیرهای معمولی است، چون در لابراتوار تخصصی تولید لامینت ساخته می‌شود. هزینه لومینیرز به هزینه دندانپزشک و میزان تجربه ایشان در این زمینه بستگی دارد.

شماره تماس:

011-32313066 // 011-32313064

پست الکترونیک:

info @ dr-behzadamiri.com

drbehzadamiriandi@gmail.com

آدرس:

بابل – خیابان مدرس، جنب بیمارستان بابل کلینیک ساختمان حمیدزاده ۲، طبقه ۲، واحد ۴

×

ارتباط با منشی و رزرو نوبت

× ارتباط با منشی و رزرو نوبت